Walentynki – co podarować naszej drugiej połówce?

Walentynki już niedługo. Dzień ten kojarzy mi się z czasem szkoły, kiedy organizowano pocztę walentynkową. Można było wysłać, a najlepiej dostać jakąś uroczą kartkę. Wtedy było to takie urocze i niewinne. W dorosłym życiu to święto trochę się rozbuchało. Osoby samotne, z wiadomych względów za nim nie przepadają. A te w związkach główkują, co by tu kupić. Walentynki wypadają wcale nie tak długo po świętach, gdzie już przekazaliśmy sobie prezenty i lista prezentów pewnie została już wykorzystana. Czasem też ciężko jest coś komuś podarować. Jeszcze trudniej, gdy nie chcemy robić prezentu tylko dla prezentu. Gdy dbamy o ekologię i nie chcemy mnożyć przedmiotów w naszym domu. Jak tu wybrnąć z tej sytuacji…

Podaruj siebie, wspólnie spędzony czas, to zawsze najlepszy prezent. Wspólny czas to dar z kategorii wspomnieć i emocji, a te najdłużej zapadają nam w pamięci. Są to też prezenty, które zbliżają nas do siebie, a o to właśnie w ten dzień chodzi.

Podzielę się z Tobą kilkoma pomysłami.

Wspólny czas to najlepszy dar

Nie ma lepszego prezentu niż czas spędzony razem. Można wybrać coś bezkosztowego lub bardzo taniego, a za razem bardzo przyjemnego. Dobrym pomysłem będzie wspólny spacer, gotowanie we dwójkę lub wspólny pobyt w wannie. Można też podarować czas, którego drugiej osobie po prostu brakuje. Dobrym pomysłem może tu być np.: wspólny przegląd szafy, aby posprzątać, pozbyć się rzeczy, które nie są nam już potrzebne. Przy okazji możemy zobaczyć w czym lubi nas ukochany i spędzić wspólny wspaniały czas.

Jeśli możemy wydać trochę pieniędzy, super pomysłem będą bilety na koncert czy inne wydarzenie kulturalne. Można wybrać małą imprezę w pubie lub dużą, stadionową czy festiwal. Inną opcją jest sesja zdjęciowa. Dzięki temu zachowamy nasze wspomnienia na długie lata i będziemy mogli udekorować nasz dom profesjonalnie wykonanymi zdjęciami. Jeśli mamy trochę więcej czasu warto wybrać się na wspólny wyjazd. Tutaj możliwości są nieograniczone. Można wybrać spokojną opcję w naturze lub rzucić się w wir miasta. Podobnie z noclegiem, duży hotel, czy raczej domek w lesie.

Przy okazji takiego święta warto się też czegoś nauczyć. Można wybierać się na warsztat zgodny z zainteresowaniami, np. z fotografii, malarstwa czy nawet z robienia kiszonek. Albo poświęcić czas na samorozwój. Jest wiele ćwiczeń, które możemy wykonać wspólnie w domu, w parze. Proponuję, aby każdy z Was opowiedział drugiej osobie o 3 cechach, które w niej cenni i 3 nad którymi druga osoba mogłaby popracować. Następnie każdy z Was może wziąć po jednej mocnej stronie i słabości i postarać się w tym roku nad nimi popracować lub je wzmocnić.

Walentynki – co podarować

Masaż to prezent wielu twarzy

Ten pomysł można wykorzystać na wiele sposobów. Możesz zakupić olejek, np. ze słodkich migdałów, czy jojoba. Jeśli lubicie zapach, to możesz dodać też ulubiony olejek eteryczny. Dobry będzie też olej kokosowy, które możliwe, ze masz w domu. Przygotować muzykę relaksacyjną i ładną scenerię. Następnie w ten sposób powitać ukochanego. Druga osoba może odwdzięczyć się masażem dla nas.

Innym pomysłem jest podarować wydrukowane kupony na masaż, które obdarowany wykorzysta w dowolnym momencie. Może być to masaż całego ciała, masaż rąk lub nóg, lub po prostu zmęczonego karku. Jeśli chcemy podarować coś materialnego, to może być to książka o masażu tantrycznym i olejek do masażu, np. Cztery szpaki Miłość. Wtedy umiejętności robienia masażu możemy nauczyć się razem. Na pewno będzie to niezapomniana przygoda.

Jeśli jednak nie chcesz samodzielnie wykonywać masażu, to zawsze można się na niego gdzieś wybrać. Jest wiele miejsc, w których 2 osoby mogą być masowane jednocześnie w jednym pokoju. A jeśli połączymy to z rytuałami sauny, to relaks murowany.

Walentynki – co podarować

Podaruj Walentynkę wspomnień

W czasach szkoły wysyłało się kartki. Może warto do tego wrócić i podarować ukochanemu jakiś liścik. Pamiętasz jeszcze jak się poznaliście i co sprawiło, ze jesteście razem? Albo warto opisać Wasze wspólne chwile, które zostały w Waszej pamięci. Taki liścik będzie cudowną niespodzianką, a znaleziony po latach da jeszcze więcej radości.

A jeśli musi być prezent „do ręki”

Jeśli już koniecznie chcesz podarować prezent materialny, warto wybrać coś ekologicznego lub danej osobie potrzebnego. Naturalne kosmetyki są dobrym wyborem na każdą okazję, a tych w Rumiankowym lesie nie brakuje. Najprościej wybrać jakiś zestaw, np. od Ministerstwa Dobrego Mydła. Są też zestawy dedykowane mężczyznom. Czy zestaw sole do kąpieli. Ja jestem wielbicielem olejków wszelkiego rodzaju. Można kupić olejek do demakijażu, olejek do ciała, do brody, czy do masażu.

Prezent ekologiczny czy zero waste to taki, który danej osobie jest potrzebny, to coś, co będzie w użyciu. Warto pamiętać, że wszystkie przedmioty, które są wielorazowego użytku, a szczególnie jeśli zastępują te jednorazowe są dobre dla nas i ekologiczne. Drugiej osobie można podarować wielorazową maszynkę do golenia lub termiczną butelkę na wodę. Do zakupionego kosmetyku możemy dorzucić wielorazowe waciki.

Brak pomysłu

Jeśli dalej nie masz pomysłu, to zapytaj. Każdy z Was może przygotować listę przedmiotów lub zdarzeń, które chciałoby otrzymać. Listę tą można wykorzystywać też na inne okazję i uzupełniać z czasem. Przedmiot z listy na pewno nie zostanie wepchnięty na dno szafy.

A Ty? Świętujesz Walentynki? Planujesz coś w tym roku podarować? Czy stwierdzasz, że święto to nie jest Ci do niczego potrzebne? Może Walentynki są u Ciebie na co dzień? Daj znać co myślisz.

 

Powiadom mnie o dostępności Damy Ci znać, gdy tylko produkt wróci na półki. Zostaw swój aktualny adres email.